Różnego typu miejsca noclegowe polecane w Polsce, od hotelów spa po namioty poprzez airbnb i pensjonaty, oraz glamping tak mocno trendujący ostatnio, które odwiedziłam w ciagu ostatnich kilku miesięcy.

Kategoria: hotele
Gwiazda Morza we Władysławowie

Nigdy nie byłam zwolenniczką dużych hoteli w kurortach nadmorskich, bo kojarzyły mi się z dużą ilością ludzi i traktowaniem mnie jak kolejnego typowego turysty, a takim nie jestem. Jakie było moje zdziwienie, że mimo wielu pokoi Gwiazda Morza we Władysławowie trzyma wysoki poziom. Przede wszystkim obsługa, która nie jest sztywna i traktowała mnie personalnie. Bardzo dobry szwedzki stół i długie godziny serwowania śniadań sprawiały, że nie czuło się tłoku w restauracji. I ten widok z wielkiego balkonu jest absolutnie wart każdej ceny. W hotelu jest kilka basenów (w tym podgrzewane jacuzzi), kilka saun i centrum wellness spa.


Kategoria: małe hotele/pensjonaty
Hotel Vincent w Kazimierzu Dolnym

Każdy pokój jest inny, ja polecam „dwunastkę”. Genialny widok z balkonu na Kazimierz plus nietypowa szafa(nie zdradzę o co chodzi, miejcie niespodziankę). Sercem hotelu Jest Łucja Rewolucja. Przesympatyczna rodowita Kazimierzanka, która zaraża optymizmem. Obok hotelu, a właściwie w hotelu mieści się genialna restauracja Botanika.


Salinko Glamping
kategoria: całoroczne namioty, glamping, pole namiotowe

Miejsce właśnie stworzone przez podróżników Agnieszkę i Piotra Kaźnicę, których możecie kojarzyć z Apetytu na Świat. W Salinku można poczuć inspiracje, które zbierali po całym świecie. Każda kula jest urządzona w innym stylu: marokańsi, slandynawski i boho. Dzięki dobrej izolacji i ogrzewaniu można tu przyjechać cały rok i budzić się dosłownie wśród drzew. W każdym namiocie zmieszczą się 4 osoby, każdy ma osoba łazienkę, a na zewnątrz ekologiczna, opalana drewnem bania i sauna.


kategoria: namiot, glamping, campery
Fikus Glamping

Stosunkowo nowe miejsce. Niestety działa tylko w sezonie letnim (mają też część kamperów i jurty całoroczne). Choć wanna i prysznic pod chmurką totalnie skradły moje serce. Bardzo ładnie udekorowany wewnątrz namiot (był nawet kominek elektryczny), widać, że ktoś lubi tu pinteresta. Mimo, że to namiot, to miejsca nie brakowało.


kategoria: hotele spa
Hotel dr Irena Eris w Krynicy Zdrój

Przez tydzień nie wychodziłam z hotelu, bo po co? Przepyszna restauracja, widok na góry, basen z widokiem i świetne towarzystwo. No i oczywiście ogromne spa ze wszystkimi zabiegami, jakie sobie wymarzycie. Część pokoi hotelowych bezpośrednio wychodzi na patio. W pokoju oczywiście mnóstwo kosmetyków Ireny Eris. Myślę, że to miejsce wygląda bajecznie też zimą.


kategoria: małe hotele nad morzem
Mała Anglia Boutique Apartments – OXO Luxury Spa

Miejsce stworzone z pasją przez małżeństwo podróżników. Zainwestowali sporo pieniędzy, ale i pracy w to miejsce. Każdy kąt skrywa dużo ciekawych detali. Od razu czuć, że ktoś tu spędził dużo czasu np. na Bali. Oprócz hotelu jest też restauracja i duże Spa. Polecam kobido.


kategoria: airbnb
Apartament Pod Ratuszem w Gdańsku

Najlepszy widok na starówkę w Polsce? Niskie okna na którym można siedzieć i oglądać Neptuna, Dwór Artusa i Ratusz. Najpiękniej jest o wschodzie, gdy można obserwować wschód słońca wyłaniający się znad czerwonych dachów kamieniczek. Apartament ma aż 50m2, jest wyposażony we wszelkie wygody, a do tego w duchu eko. link: https://www.airbnb.pl/rooms/50674649

Rezerwując bezpośrednio – rabat 15%. Kontakt: apartamentpodratuszem@gmail.com


kategoria: oryginalne domki na wynajem
Jurajskie Siedlisko

Jurajskie siedlisko wiatrak

Zamieszkaj w wiatraku lub starej polskiej chacie! JuRAJskie Siedlisko to malowniczy zakątek położony na niewielkim wzniesieniu pośród kwiecistych łąk, otulony zatoką sosnowego lasu, z kojącym widokiem na przepiękną Jurę Krakowsko – Częstochowską.

https://alohacamp.com/pl/property/jurajskie-siedlisko-412

Kod zniżkowy, dający wam 100zł rabatu : https://alohacamp.com/r/slawrow

Autorka

Solo traveler around the world

1 Comment

Zostaw komentarz