O mnie

73 kraje, 6 kontynentów. Najlepiej czuję się z dala od cywilizacji. Choć staram się tu udowodnić, że można połączyć kobiecość z ubrudzonymi butami… że wrażliwość i odwaga, i wiele innych przeciwstawnych cech mogą istnieć w jednym ciele. Wg rankingu NapoleonCat i zbakcylowani – jeden z najbardziej wpływowych podróżników w Polsce, See Bloggers nominował mnie w kategorii odkrycie roku. Wystąpiłam także na prestiżowej scenie ASP na Woodstocku obok Nosowskiej i Tokarczuk oraz na Campus Polska Przyszłości. Choć najbardziej cieszę się z osiągnięć typowo fotograficznych – 6 miejsce w ogólnoświatowym konkursie oceanwide expeditions. Poza tym Naszemiasto nazwało mnie jedną z 3 najciekawszych fotografek na instagramie obok Kuleszy i Szóstak (moich idolek). Pomylili się, ale i tak miło! Zwariowałam. Właśnie rzuciłam pracę marzeń (przynajmniej tych sprzed 10lat) i zostałam podróżnikiem na pełen etat. Pracuję na swoją pierwszą książką i debiutem reżyserskim. Działam głównie na instagramie.

Kiedyś National Geographic napisał o 10 krajach do których nie powinny jeździć kobiety… byłam w 7 z nich (teraz jadę do 2 kolejnych), bo nie wiedziałam, że nie można… Choć chyba najbardziej lubię góry. Byłam na Kilimanjaro, Mont Blanc, Annapurna Base Camp, Kazbek, Grossglockner, Gran Paradiso, przeszłam islandzki interior z plecakiem…   Staram się tu wspierać, ośmielać i namawiać kobiety do samotnych podróży. Radzę jak robić to tanio i bezpiecznie. Próbuję także udowodnić, że można być wrażliwą kobietką i robić różne szalone rzeczy. W każdym wieku (niech nie zmyli Cię mój młody wygląd. Bloguję od… 15 lat, kiedyś o muzyce, od 6 lat o podróżach, emigracji, fotografii i tym wszystkim co składa się na Samą przez Świat. Jestem na YT, IG, fb, pinterest, tumblr czy TikTok.

W styczniu 2019 wypuściłam pierwszą linię produktów (własnego projektu) sygnowanych marką The Road Is My Home. Flagowy produkt emaliowany kubek sprzedał się już w ilości 1000 sztuk. Powoli dochodzą nowe ekologiczne gadżety podróżnicze: bidony, kompasy, biżuteria. A to dopiero początek.

Właśnie rzuciłam dobrze płatną pracę (ponad 6 lat zarządzałam Vevo Polska – teledyski na Youtube) i zostałam podróżnikiem na pełny etat. W końcu mam czas na pisanie wymarzonej książki (premiera w 2020).

Staram się tu wspierać, ośmielać i namawiać kobiety do samotnych podróży. Radzę jak robić to tanio i bezpiecznie. Próbuję także udowodnić, że można być wrażliwą kobietką i robić różne szalone rzeczy.

Zapraszam na mój instagram, gdzie na żywo zdaję relacje z wypraw na instastory!

Zapraszam do współpracy, więcej informacji tu: https://samaprzezswiat.pl/wspolpraca/
kontakt: samaprzezswiat@gmail.com