Zasada jest prosta – im większy tag tym krócej nasz post na nim żyje. Im mniejszy tym ilość lajków będzie wydłużona w czasie.

Druga najważniejsza zasada – używamy tylko odpowiednich hasztagów – dodawanie #polishgirl do każdego zdjęcia jest bez sensu. Jest opcja „nie pokazuj dla danego hashtagu” i uwierzcie mi ludzie z tego korzystają.

Istnieją hashtagi, które są popularne, ale pytanie czy ludzie rzeczywiście szukają po nich? Przykładem jest np. #najlepiej. Watpię. Za to polecam hashtagi lokalizacyjne! Instagram służy ludziom do odkrywania spotów foto na wakacjach i właśnie tam jest największy ruch!

Moim zdaniem 15-20 lokalizacyjnych haszów typu: #polska #visitPoland #gdansk #morze itp to minimum plus kilka odnośnie sprzętu, który używamy typu #fotografiamobilna #olympusxplorers i kilka ogólnych #moodygrams jest optymalne. Warto przed wyjazdem zrobić research i wyszukać konta szerujące fotki z danego regionu i spisac sobie ich hashtagi.

Mieszaj polskie z angielskimi. Wydaje mi się, że polskie hashtagi są niedocenione!

Mieszaj duże z małymi – moim zdaniem najlepiej sprawdza się 5 dużych (Powyżej miliona) 15 średnich (100tys do 1 mln) i 10 małych (poniżej 100tys.) ALE. Jeśli masz małe konto, np. poniżej 5 tys. followersów powinieneś używać dużo więcej mniejszych hashtagów, a te największe nawet pomijać.

Istnieją zbanowane hashtagi – niektóre czasowo. Np. podczas pożaru katedry Notre Damn – #Paris po paru godzinach był zbanowany. Najwidoczniej mają jakiś automat, był duży ruch i prewencyjnie poszedł shadow ban.

Zobacz też wpis Najlepsze hasztagi podróżnicze:

Autorka

Solo traveler around the world

4 komentarze

 1. A ja to sobie jeszcze wyszukałam kilka fajnych, może takie bardziej popularne, ale też niezłe

  #instatravel_inn
  #polishtravelgirls #glt #girlslovetravel #travelgeek #neverstopexploring #totaleurope #besteurope #instaphotographer
  #bestcitiesofeurope #igerseurope #traveldestinations_ig #topeuropeanphotos #map_of_europe
  #passionpassport
  #globetrotter #wanderlust #beautifuldestination #roamtheplanet #allaboutadventures #livefolk #awakethesoul #visualsoflife
  #theartofslowliving #postcardplaces

 2. Bardzo przydatny wpis 😍 pierwszy raz trafiłem na twojego bloga i od razu przykuł moją uwagę. Śledzę po więcej i pozdrawiam ciepło.

Zostaw komentarz