Zapraszam na prelekcję pod tytułem Sama Przez Świat – samodzielnie, ale nie samotnie.

Poniżej, piękne zapowiedzi napisane przez organizatorów, czyli Samorząd Uniwersytetu Warszawskiego!

Masz czasem ochotę rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady? Zbyt banalne, prawda? A gdyby tak wyjechać w Himalaje… poznać kulturę Inków, podziwiać Wielki Kanion lub zamieszkać z pingwinami w Nowej Zelandii? I to zupełnie samemu! Brzmi odważnie ale zapewniamy Ci, że nie ma rzeczy niemożliwych do zrealizowania, a w szczególności jeśli jesteś kobietą, której marzy się niezapomniana przygoda!

Razem z naszym gościem, Sabiną Lawrów – miłośniczką podróży i fotografii, która odwiedziła już 63 kraje na 6 kontynentach, udowodni, że kobieta może bez problemu podróżować w pojedynkę oraz przedstawi Ci wszystkie aspekty związane z tym tematem. Opowie między innymi o tym, dlaczego wyjazd solo ≠ samotnie, a także dlaczego jest to, wbrew pozorom, duża oszczędność czasu i pieniędzy.

Jak zacząć? Jakie są zalety takiej formy podróżowania? Skąd znaleźć w sobie odwagę i motywację? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz na naszym spotkaniu!


Sabina Lawrów – podróżniczka niezależna i nieustraszona, w pojedynkę zwiedzająca najróżniejsze zakątki globu. Jej samodzielność, dla wielu jest najciekawszym aspektem licznych podróży, choć jak sama pisze, najbardziej realizuje się jako fotograf. Zwiedziła 63 kraje na 6 kontynentach, samodzielnie planując i odbywając każdą podróż, oraz dokumentując ją na swoim Instagramie, gdzie śledzi ją prawie 60 tysięcy osób!

Według rankingu NapoleonCat i Zbakcylowani – jest jednym z najbardziej wpływowych podróżników w Polsce, See Bloggers nominował ją w kategorii odkrycie roku. Zajęła 6 miejsce w ogólnoświatowym konkursie Oceanwide Expeditions, a przez gazetę Naszemiasto została nazwana jedną z 3 najciekawszych fotografek na instagramie!

Uważa, że jednym z najbardziej wartościowych elementów podróżowania jest poznawanie ludzi i lokalnej kultury, ale o tym, jak i o sposobach na samotną podróż.


Sabina to podróżniczka, która z wielką pasją i zapałem odkrywa nowe miejsca. Podróżując „Sama przez świat”  dotarła już do Europy, Ameryki, Afryki, Azji i Australii, jeżdżąc przez Hiszpanię, Maderę, Szkocję, Islandię, Stany Zjednoczone, Jamajkę, Nepal, Boliwię, Nową Zelandię oraz wiele, wiele innych. Każda z jej wypraw to niesamowita  przygoda, nowe doświadczenia i niezapomniane miejsca.

Zorza Polarna, jaskinia w Waitomo, Tęczowa Góra i Laguna Paron w Peru, czy Kilimandżaro to zaledwie odrobina tego, co udało się zobaczyć Sabinie i co uwieczniła na swoich fantastycznych zdjęciach, które doceniono m. in. w międzynarodowych konkursach.  


Tym, co najbardziej ciekawiło ludzi, kiedy rozpoczynała swoją przygodę z podróżowaniem, było to, dlaczego decyduje się odkrywać świat sama. Kobieta podróżująca w pojedynkę? Przecież to niebezpieczne…

Sabina Lawrów wielokrotnie spotykała się z podobnymi opiniami. Czy przeszkodziło jej to w spełnieniu marzeń? Ani trochę!

Autorka bloga “Sama Przez Świat”, silna i odważna podróżniczka, która nie boi się wyzwań jest idealnym przykładem dla tych, którzy boją się zrobić pierwszy krok. Jak sama przyznaje,  przed pierwszym wyjazdem miała obawy związane z organizacją czy bezpieczeństwem, ale dzięki swojej sile i chęci do zrobienia czegoś dla siebie dzisiaj pokazuje, że będąc delikatną i wrażliwą kobietą nadal można czerpać z życia pełnymi garściami!

Już niebawem bo 30 maja o 18.30 w Sali B, Auditorium Maximum, nasz gość opowie o tym, jak kobiety mogą wybrać się w samotną podróż oraz podzieli się z nami swoimi przemyśleniami na ten temat.

Wydarzenie z “Samą przez świat” o 18.30 w Sali B, Auditorium Maximum Kampusu Głównego na UW – 30 czerwca 2019roku.

Autorka

Solo traveler around the world

Zostaw komentarz