„Wilki i kobiety mają wiele wspólnego. Oboje posiadają dzikiego ducha. Kobiety i Wilki to stworzenia z wielką intuicją, potrafiące dostrzec niewidzialne. Są lojalni, chronią swoich najbliższych i dzieci. Są dzikie i piękne. “(Biegnąca z wilkami)

 

Wilk to symbol wolności i niezależności, z którymi się identyfikuję. Jest mądry, wytrwały i pełen determinacji. Wilk szuka siły w watasze. Ja w moich samotnych podróżach siły szukam przede wszystkim w napotkanych ludziach. Jeżdżę sama, ale nigdy nie jestem samotna. Podróże solo to najlepszy sposób na odkrywanie. Zaufajcie mi. Od nowo poznanych osób nauczyłam się wielu rzeczy. Najważniejszą nauką było to, że ludzie są bardzo pomocni i dobrzy, i to na całym świecie!

Wolność najmocniej odczuwam z dala od cywilizacji, wielkich miast, tam gdzie wręcz brak mi zasięgu. Czuję się jakby zespolona z naturą i zdana wyłącznie na siebie, niezależna. Raz na jakiś czas muszę się wyrwać i jechać, biegać swobodnie, gdzie tylko nogi poniosą. Staram się za dużo nie planować, zdać się na instynkt podróżnika. Inaczej nie umiem już żyć. Tak właśnie rozumiem wolność. W podróżach solo odkryłam, że idąc sama przez świat mogę skupić się nie na drugim człowieku który podróżuje ze mną, ale na tym co mnie otacza. Pozwala mi to dostrzec rzeczy, o których istnieniu nie miałam wcześniej pojęcia. Co więcej, nauczyłam się cieszyć i doceniać najmniejsze rzeczy na mojej drodze. Dla każdego z nas droga jest odmienna. Ważne, żeby znaleźć własną i podążać nią w zgodzie ze sobą i własnym JA.

Martyna Wojciechowska twierdzi, że “Natura uczy nas prostoty relacji oraz emocji. Niekomplikowania rzeczy prostych. Jest obrazem pierwotnej i nieokiełznanej wolności”. Zgadzam się z nią w 100% i podpisuję pod tym zdaniem obiema rękami. Jej najnowsza kolekcja biżuterii dla W.KRUK Freedom WOLF EDTION to hołd dla niezwykłego zwierzęcia jakim jest wilk. W kolekcji znajdziecie biżuterię inspirowaną głową wilka oraz wilczą kryzą. Kolczyki, kolia, naszyjniki, wisiory, bransolety i pierścionki to prawdziwe emblematy wolności i siły każdej kobiety.

Ja symbol wilka noszę teraz przy sobie w postaci naszyjnika z kolekcji Freedom WOLF EDITION Martyny Wojciechowskiej. Od wielu lat jestem jej wielką fanką, tym bardziej z radością noszę jej wilka. Trzeba oddać, że cała kolekcja jest niezwykle dobrze wykonana, a jej precyzja zachwyca! Więcej informacji o kolekcji znajdziecie na stronie wkruk.pl.

A czym dla Was jest wolność?

Autorka

Solo traveler around the world

1 Comment

Zostaw komentarz