Niemcy

Weekendowe warsztaty fotograficzne w Berlinie – 2-4 czerwca

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Berlin is poor, but sexy! Potwierdzam weekendowe warsztaty fotograficzne w Berlinie.

Zostały 3 miejsca! Spotykamy się w południe 2 czerwca. Powrót albo po zachodzie 4 czerwca w niedzielę albo w poniedziałek. W programie fotografia podróżnicza, krajobrazowa, architektury, streetowa, wstęp do dronowania, portret i fashion!

Miejsca które odwiedzimy:

 • Brama Brandenburska: Ten neoklasyczny pomnik jest symbolem Berlina i popularnym miejscem do fotografowania, szczególnie o wschodzie lub zachodzie słońca.
 • Budynek Reichstagu: Budynek niemieckiego parlamentu oferuje imponujące połączenie nowoczesnej i historycznej architektury. Z tarasu na dachu można podziwiać panoramiczne widoki na miasto.
 • Kreauzberg i East Side Gallery: East Side Gallery to fragment Berlińskiego Muru, który został przekształcony w galerię sztuki ulicznej. Mnóstwo graffiti i dzielnica artystów.
 • Wyspa Muzeów: Znajdująca się w sercu Berlina, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, obejmuje kilka imponujących budynków, takich jak Katedra Berlińska i Muzeum Pergamońskie.
 • Most Oberbaum: Ten symboliczny most łączący dzielnice Friedrichshain i Kreuzberg oferuje malowniczy widok na rzekę Spree, zwłaszcza wieczorem, gdy jest oświetlony.
 • Pałac Charlottenburg: Największy pałac w Berlinie stanowi dostojne i eleganckie tło do fotografowania. Otaczające go ogrody również są piękne dla zdjęć plenerowych.
 • Tempelhof: Kiedyś lotnisko, obecnie ogromna otwarta przestrzeń, gdzie ludzie spotykają się na pikniki, uprawianie sportu i rekreację. Oferuje to unikalną perspektywę na historię i miejską panoramę Berlina.
 • Teufelsberg: Ta dawna amerykańska stacja nasłuchowa na sztucznym wzgórzu zapewnia panoramiczne widoki na miasto. Opuszczone kopuły radarowe tworzą niesamowitą atmosferę, co sprawia, że jest to popularne miejsce do eksploracji miejskiej i fotografowania.
 • Wieża telewizyjna Berliner Fernsehturm: Z punktu widokowego tej ikonicznej wieży w Alexanderplatz można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na panoramę Berlina. Choć my głównie podziwiać będziemy ją z innych miejsc. Wejście dla chętnych.
 • Gendarmenmarkt: Ten malowniczy plac otaczają arcydzieła architektoniczne, takie jak Koncertowa Hala Berlińska oraz Katedry Francuska i Niemiecka.
 • Hackesche Höfe: Ta seria połączonych ze sobą dziedzińców w dzielnicy Mitte słynie z uroczych budynków, kolorowych fasad i artystycznego klimatu.
 • Nikolaiviertel: Znajdująca się w najstarszej części Berlina historyczna dzielnica jest pełna brukowanych uliczek, urokliwych domów i malowniczego placu, idealnych do uwiecznienia starodawnego uroku miasta.
 • Potsdamer Platz: Ten ruchliwy plac to miejsce, gdzie znajduje się nowoczesna architektura, w tym imponujący Sony Center. Mieszanka futurystycznych budynków i tłumów tworzy dynamiczne otoczenie do fotografowania.
 • Mauerpark: Znany z kolorowego targu staroci, który odbywa się w niedzielę oraz ożywionych sesji karaoke, Mauerpark to popularne miejsce do uwieczniania miejskiej kultury i sztuki ulicznej.
 • Tiergarten: Największy park w Berlinie, Tiergarten, oferuje spokojną oazę w samym sercu miasta. Dzięki bujnej zieleni, stawom i malowniczym ścieżkom, jest to idealne miejsce do fotografowania natury.
 • RAW-Gelände: Ta dawna przemysłowa dzielnica w Friedrichshain została przekształcona w dynamiczną przestrzeń miejską pełną sztuki ulicznej, graffiti i alternatywnych miejsc. To niezwykłe tło do twórczej i nowoczesnej fotografii.
 • Park Spreebogen: Położony wzdłuż rzeki Spree, ten park oferuje piękne widoki na panoramę Berlina, w tym ikoniczną Wieżę Telewizyjną, a także urocze mosty i tereny zielone.
 • Okolice Hauptbahnhof – nowoczesna architektura, minimalizm

Nie ma drugiego takiego miasta jak Berlin. Spędziłam tu cudowne 4 lata. To tu zaczęła się moja przygoda z fotografią. Zawsze będę Berlinowi za to wdzięczna. Restauracje, kawiarnie, siadanie przy rzece podczas lunchu, bohema, graffiti, i niezapomniane domówki oraz Sekretny Berlin, znany tylko lokalsom, a nie z folderów. Właśnie taki Berlin chciałbym Wam pokazać. Od kultowych miejsc po ukryte foto-miejscówki. Co myślicie o pierwszym weekendzie czerwca? Ktoś chętny? Jak zwykle budżetowo, śpimy w hostelu i poruszamy się metrem i dużooo na nogach 🙂 na sławnego kebaba też znajdzie się czas 🙂

berlin wycieczka


Będą goście specjalni. W tym mój przyjaciel Raphael Poschmann , wzięty fotograf mody z Berlina. Składka po 1200zł. W tej cenie noclegi i przejazdy po Berlinie. Koszt dojazdu i jedzenia na miejscu we własnym zakresie.

Zainteresowani proszę pisać na maila samaprzezswiat@gmail.com

Solo traveler around the world

Zostaw komentarz