Hannover to największe miasto regionu, choć stąd już blisko do Hamburga, ale to już zupełnie inna historia. Duże, bo ponad pół miliona mieszkańców, czyli wielkości powiedzmy Gdańska.

Atrakcja numer 1 zarówno pod względem relaksu, fotek, zabytków jest przepiękny Nowy Ratusz (zdjęcie u góry) poniemiecku: Neues Rathaus.

Niestety akurat trafiliśmy na remont bocznych naw. Ale zupełnie nie przeszkodziło to w złapaniu pięknego kadru w odbiciu jeziorka. Za budynkiem znajduje się wielki park, idealny na spacery!

Kolejną, choć schowaną i nieoczywista gratką dla fotografów są ruiny kościoła Aegidienkirche – 3 ostatnie zdjęcia. Obiekt jest otwarty nawet wczesnym rankiem, więc można załapać się na piękne światło ( wstałam wcześnie specjalnie, akurat kropiło tego poranka)

Stare miasto i Opera na rynku

Rozpoczęłam zwiedzanie od rynku i akurat trwał tam koncert operowy. Muszę przyznać, że po drodze po Dolnej Saksonii juz któryś raz trafiam na muzykę klasyczną, teatr czy operę. Najczęściej zupełnie za darmo dla mieszkańców i turystów. I tak powinno być! Po raz kolejny natrafiam także na budkę z książkami. Piękna akcja gdzie bierzesz książkę, ale musisz jedną zostawić w zamian.

Kulturalne życie Hannoveru skupia się właśnie wokół Marktkirche. Wokół znajduje się mnóstwo kafejek i restauracji.

Mała zapowiedź filmu, pierwszy kadr to metro, będzie kilka fajnych dynamicznych ujęć właśnie z Sbahnki 🙂 Co ciekawe w Niemczech nie ma bramek, więc trzeba pamiętać by mieć bilet, bo chodzą kontrolerzy. Oczywiście podróż metrem to świetne wyjście na zwiedzanie dużego miasta. Parkingi są łatwo dostępne, ale za parę godzi zapłaciłam 5 euro.

Poradnik:
– Na trasie warto zrobić tu nocleg – jako duże miasto oferuje duży wybór – zarówno hostele, hotele, jak i arbnb, które ja tradycyjnie wybrałam (przy okazji polecam artykuł, o tym jak zarabiać na airbnb i odebrać 30 euro na pierwszy nocleg)

Tym razem zatrzymałam się u Marii (całe 36 euro), która ma piękny dom z ogrodem i wielką łazienką. Sypialnia była przygotowana cudownie. Absolutnie polecam https://www.airbnb.pl/rooms/35149878


Więcej o Dolnej Saksonii znajdziecie pod Tagiem: Dolna Saksonia

Autorka

Solo traveler around the world

Zostaw komentarz