Bilety, loty – jak tu się dostać?

Ja przyleciałam czarterem z Rainbow, w dwie strony wyszło mnie 1200zł . Lata też wizzair i czarter z Tui. Z jednej strony bilety są najtańsze kilka tygodni przed, jak i kilka dni przed (ale szybko znikają, mój pierwotny lot został wykupiony gdy zastanawiałam się czy kupić i po chwili już nie było.

Testy – gdzie zrobić, za ile, czy sprawdzają.

Trzeba zrobić test na covid, nie pózniej niż 3 dni przed wylotem. W Hiszpanii honorują różnego typu testy oprócz PCR, ja zdecydowałam sie na najtańszy tzw FRANKD, w Hiszpanii nazywa się go RT-LAMP. Nie miałam żadnych problemów z ich uznaniem. Za 250 zł w ciągu doby otrzymałam wynik , zrobiłam go w Centrum Diagnostycznym Damian w Warszawie Test był sprawdzany zarówno przy check-in w warszawie, jak i wyrywkowo po przylocie na lotnisku. Dodatkowo hotele proszą o wersje online przy przyjeździe.

Hotele – gdzie spać, jakie ceny?

Wszystkie bez wyjątku sprawdzają test, proszą o jego wersje online do archiwum. Wiele hoteli i restauracji jest zamkniętych, więc pandemia znacząco nie płynęła na ceny. Jest teraz poza sezonem, więc trudno mi porównać, ale tłumów nie ma. Jeśli nie masz testu możesz próbować wynająć kwatery prywatne, to chyba jedyna metoda by uniknąć problemów.

Atmosfera w hostelach bardzo przyjemna, ludzie się integrują i imprezują na tarasach i ogródkach, ale tylko do 23. Wtedy zaczyna się „godzina policyjna”. Do 6 rano nie wolno opuszczać miejsca pobycia.

Po wyspie podróżuje się bardzo szybko i wygodnie, bo jest autostrada, prawie wokół całej wyspy. Jeśli lubimy dużo zwiedzać, pewnie warto zatrzymać się połowę czasu na południu, a druga na północy.

Woda w kranie jest zdatna do picia, choć nie polecana. To odsalana woda morska z dużą ilością chemii i w smaku metaliczna. Słyszałam, że wiele osób cierpi na wypryski na twarzy po wypiciu. W każdym razie nie otrujemy się.

Co tu robić – atrakcje Teneryfy

Oprócz oczywistego plażowania i ucieczki od zimy w Polsce jest tu idealne miejsce dla równego typu trekingów, w tym na wulkan Teide 3715m! Jest tu także mnóstwo tras rowerowych. Poza tym można tu oglądać wieloryby i delfiny ze statku, przelecieć się paralotnią, nauczyć się nurkować itd…

Poniżej właśnie ja na pierwszej lekcji nurkowania (nie potrzeba żadnych papierów i doświadczenia by spróbować!) Mega polecam Marcina z https://www.atrakcyjnateneryfa.pl/ który mi wiele pomógł w zorganizowaniu czasu na wyspie. Mieszka tu od 7 lat i zna wszystkich!

Ceny – ile wydam na 2-tygodniowy pobyt

Hostele zaczynaja się od 45 do 90 zł, prywatne kwatery od 100zł, a hotele od 130zł. Więc szału nie ma. Wynajęcie apartamentu prywatnie to koszt od 900 euro/miesiąc.

Auto – wynajęłam z Cicar – lokalnego biura, ceny od 10 euro za auto, ja za 17 euro za dzień mam super brykę.

Kawa ok. 1,5 euro, pizza lub kolacja 7-10 euro

Czyli razem szacuję, że wydam ok. 4500zł

Zasady sanitarne w pandemii

Maseczki powinno nosić się na ulicy i podczas zamawiania posiłków w restauracji, a także w częściach wspólnych w hotelach jak np. kuchnia, czy winda. Restauracje są otwarte do 22 lub 23 i gdy siadamy przy stoliku ściągamy maseczkę. Obowiązuje godzina policyjna od 23 do 6 rano, ale nie jest mocno przestrzegana. W tych godzinach wszystko jest zamknięte, więc niespecjalnie jest co robić. Policja grzecznie prosi by wrócić do hotelu , sporo patroli w nocy na ulicach.

Pogoda i temperatura

W nocy chłodno 12-15 stopni,w dzień bardzo ciepło, nawet powyżej 25 stopni, wieje wiatr, który powoduje, że nie odczuwamy jak nasza skóra się szybko opala.

Kwarantanna

Po powrocie do Polski nadal obowiązuje  10dniowa kwarantanna (co najmniej do końca lutego). Zwolnienie z kwarantanny tylko na podstawie negatywnego testu – trzeba samemu zrobić, koszt takiego testu na Teneryfie to 90 euro.

Czy warto? Jeśli masz prace zdalna to na pewno! I jeśli możesz sobiepozwolic na 10dni w domu po powrocie. Wszyscy na wyspie mają testy więc czuję sie tu bezpiecznie a słońce działa ozdrowieńczo.

Czy warto? Jeśli masz pracę zdalną to na pewno! Większość osób, które spotkałam to pandemiczni nomadzi. I jeśli możesz sobie pozwolić na 10 dni w domu po powrocie to zapraszam. Wszyscy przyjeżdżający na wyspę mają testy, więc czuję się tu bezpiecznie (na wszystkich Wyspach Kanaryjskich jest max. 300 przypadków dziennie, na Teneryfie dużo mniej niż Gran Canarii czy Fuertaventura), a słońce działa ozdrowieńczo.

Autorka

Solo traveler around the world

2 komentarze

Zostaw komentarz